SRT13 AK47 Airsoft Gépkarabély
56.990 Ft

SRT13 AK47 Airsoft Gépkarabély

Gyártó: Spartac
A legendás AK-47 taktikai, modernizált kinézetű airsoft változata. A szereléksínes taktikai előagyra red-dot, lámpa, taktikai markolat szerelhető tetszés szerint. A válltámasz betolható. ABS műanyag külsővel, de a drágább változatokkal egyenértékű belsővel.
Átlagos értékelés: Nem értékelt
Kívánságlistára teszem
56.990 Ft
Jelölje be azokat a kiegészítő termékeket, amiket még a kosárba szeretne tenni!

Leírás és Paraméterek

Súly  2330g
Tár Hi-cap (525bb)
Gearbox v.3
Hossz 840/930mm
Torkolati sebesség  370 fps
Belső cső hossz 455 mm
Blow-back nincs
Hop-Up állítható
Anyag fém, műanyag

  • Akkumulátor helye a tokfedél alatt (kis tamiya csatlakozó)
  • Akku és töltő nem tartozék

Doboz tartalma:

  • airsoft fegyver
  • tár
  • taktikai markolat

A feltüntetett ár nem tartalmazza a fegyver kötelező bevizsgálásának (MKH kártya, sorozatszám gravírozás) 4500ft-os költségét.

ervezője Mihail Tyimofejevics Kalasnyikov, akit a második világháborús német StG44 karabély külseje ihletett meg. A fegyvert 1949-ben állították rendszerbe a szovjet fegyveres erőknél. Számtalan fegyveres konfliktusban alkalmazták, ill. alkalmazzák ma is, a világon a legnagyobb számban elterjedt gépkarabély. Vietnám dzsungeleiben például a Vietkong használta az amerikai inváziós erők gyalogsága ellen.

A fegyver kifejlesztése azon a megfigyelésen alapult, hogy a géppisztolyok hatásos lőtávolsága 100-200 m körül alakult, a puskák pedig akár 1000 m felett is hatásosak voltak, ugyanakkor a tipikus távolság amelyről a katonák egymásra lőttek, 300-400 m, amihez a puskák lőtávolsága feleslegesen nagy, a géppisztolyoké sokszor nem elég. A szovjet katonák 1942 folyamán találkoztak először a német MKb.42(H) rohampuskával, majd 1943-ban tanulmányozták azt, illetve az amerikai M1 Garand-ot is és a tanulságok alapján kifejlesztették saját köztes lőszerüket, valamint pályázatot írtak ki egy gépkarabély kifejlesztésére. A pályázat első körét az Alekszej Szudajev ASZ–44 jelű fegyvere nyerte, azonban a tervező halála, illetve a fegyver nagy tömege (5 kg üresen) miatt a második körben Mihail Tyimofejevics Kalasnyikov tervét fogadták el. A fegyver előképe a német StG44 gépkarabély, azonban a külalakban, illetve arányokban felfedezhető hasonlóság ellenére a két fegyver működése eltér, mivel az AK–47 szerkezete jelentősen egyszerűbb, ami könnyebb gyárthatóságot és nagyobb megbízhatóságot eredményez. A fejlesztési folyamat végén valószínűleg Hugo Schmeisser, az StG44 fejlesztője is közreműködött, érdemben azonban az AKM verzió kialakításában vette ki a részét.[2]

Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!